האתר של אורה קרופיק ראשי אודותי ספרים הדים פעילויות רכישה פורום בלוג קישורים

פרסומים וכתבות

סקירה: דור לא מושלם

פורסם ב- עולם הספרים של שניר פלג בתאריך: 09/11/2017 [קישור מקור]
מאת:


כמה מאיתנו זוכרים את הילדות שלנו, את ההתמודדויות שלנו בתור ילדים עם קשיים בבית הספר, עם קשיים בבית, קשה לנו לתפקד בבית הספר כאשר בבית רע לנו אז רע לנו גם בבית הספר, רע לנו בשאר המקומות. הספר הזה מדבר על התמודדות של ילדים לפני גיל ההתבגרות או בתחילת גיל ההתבגרות עם גירושין של ההורים, פירוק המשפחה והקושי להתארגן מחדש כילד עם כל זה.

דור הוא ילד כזה, הוריו רבים המון בבית והוא מרגיש שזה באשמתו, העיסוק של ההורים בריבים אחד עם השני מסיתים את תשומת הלב מדור ואחותו ודור מתוסכל מכך מאוד.

בנוסף דור צריך לקחת כדור כל יום כדי להתמודד עם הפרעות הקשב והריכוז שלו שמפריעים לו בלימודים.

הריבים של ההורים שרק הולכים ומתעצמים מגיעים לבסוף לידי פרידה. דור מתקשה לעכל זאת וכועס מאוד על אביו ועל אימו, הוא מחפש מי שיקשיב לו ויבין אותו ומוצא את זה אצל חברו עומר ודווקא אצל גרגורי וג'קו המאבטח והחצרן של בית הספר.

אלה האנשים שמקשיבים לו ובעזרתם וגם בעזרתו וכח הרצון שלו דור מנסה לצאת לדרך חדשה, לעזור לאחותו גם להתמודד עם הקושי וגם להצליח בקבוצת הכדורסל שכה חשובה לו.

דור לא מושלם (שם נהדר עם כפל משמעות אישית וקולקטיבית) הוא ספר מורכב ולא פשוט שילדים יכולים למצוא בו עניין רב למרות הנושאים הכבדים וקשים שהוא מדבר עליהם בעיקר ממקום נפשו של הילד.

אני בעצמי עברתי פרידה לאחרונה וילדי מתמודדים עם אותם קשיים בדיוק כך שאני מזדהה מאוד עם הספר ומצאתי בו עניין רב. הוא כתוב טוב, בשפה פשוטה ומעניין.

ביקורותהספרים שלי   

 

 

 

 

האתר של Ora Krupik אורה קרופיק
©2017 כל הזכויות שמורות
Email
  052-334-4116
Design & Programming: Eli Argon
Using:F3 and W3css