האתר של אורה קרופיק ראשי אודותי ספרים הדים פעילויות רכישה פורום בלוג קישורים

מריה

מריה, נערה בכיתה ח', נשלחת לפנימייה בעקבות טלטלות שעוברות על משפחתה. אופייה המרדני מקשה עליה להסתגל למקום החדש והבלתי מוכר, והיא מתעמתת שוב ושוב עם הבנות האחרות ועם צוות הפנימייה. כשהיא פוגשת את ליאור ואת חתולי הרחוב שבהם הוא מטפל, משהו בלבבה נפתח, והיא מגלה שלכל אחד בפנימייה יש סיפור חיים כואב ומרגש משלו.

כתבות נוספות על מריה

ביקורות

ביקורות של קוראים על מריה

ההמלצה היא של דניאל בת 12
בספר מסופר על מריה, ילדה בכיתה ח שעוברת לפנימייה בעקבות מצבה המשפחתי. מריה ילדה מרדנית וקשה לה מאוד להתחבר לנערים ונערות אחרים בפנימייה מלבד נער אחד, שלשניהם משהו משותף-חתולים.

לאחר המון מריבות, קטטות, גנבות והאשמות, מריה מצליחה להתחבר גם לחברותיה בחדר ולהתחיל משהו חדש, אחר, משהו שלא מוכר כל כך למריה.

היא הכירה גם את אב הבית של הפנימייה, סמי, גם את הנן, הטבחית ועוד המון בעלי תפקידים חביבים בפנימייה. מריה מצליחה להרים משהו חדש בפנימייה, ושום דבר, לא הצליחה לעצור אותה, אפיללו לא לסוג אחורה.

הספר מלמד על דברים חדשים, אחרים, דברים שלא כל אחד היה שורד אילו היה נתקל בזה, לא כל אחד היה מתנהג בצורה הזו, אפילו אם ההתנהגות הזו הייתה מביאה אותך לצרות.

אורה קרופיק, מחברת הספר הזה והספר 'החברים של אדם' בשני הספרים עושה ההקצנה, הדברים שאתה לא רוצה שיקרו לך והדברים שלא כך היית מתמודד איתם, ישנו גם דימיון בין הספרים בקטע של החברות בין הדמויות.

אהבתי במיוחד את החברות בין מריה לנער ואת ההתמדה של מריה בפרוייקט שלה.

התחלתי לקרוא את הספר הזה בעקבות 'החברים של אדם' של אותה הסופרת ונהניתי מאוד.

 

 הספרים שלי   


 

 

 

 

 

 

האתר של Ora Krupik אורה קרופיק
©2017 כל הזכויות שמורות
Email
  052-334-4116
Design & Programming: Eli Argon
Using:F3 and W3css