האתר של אורה קרופיק ראשי אודותי ספרים הדים פעילויות רכישה פורום בלוג קישורים

פרסומים וכתבות

סיגי קדוש: ביקורת - הקול שלה

פורסם ב- סיגי קדוש - סקירות ספרים בתאריך: 14/06/2022 [קישור מקור]
מאת:


ספר לבני הנעורים ובעצם לכל המשפחה. המכיל המון רגש, משפחתיות, אהבת בעלי חיים, חברות ועוד. שלל ערכים נפלאים שלעתים נשכחים מאיתנו בני האדם. הספר אקטואלי מאוד מזכירים בו את הקורונה וגם הטכנולוגיה מככבת בו לא פעם. דף הסיום היה כל כך מרגש שדמעתי ממש. סיפור נפלא נוגע מרגש שכל אחד מאיתנו ישמח לקרוא. אורה קרופיק מביאה ב"הקול שלה", ספרה החדש, המרגש והמרתק לבני נוער, בהוצאת "דני ספרים", את סיפורה של אבישג, תלמידת כיתה ה', שמתקשה למצוא את מקומה. אחדים מהילדים בכיתה לועגים לכתמי האוכל, המנקדים דרך קבע את חולצתה; העבודות שלה בחוג לקרמיקה תמיד יוצאות עקומות; והיא נמנעת מלדבר בכיתה או להצטרף לתנועת הנוער מחשש שכולם ילעגו לה.

היחידה שמצליחה לנחם אותה היא כלבתה האהובה, טינה, אך היא כלבה זקנה מאוד ומרבה לחלות בזמן האחרון, ואבישג מתקשה להשלים עם העובדה שבקרוב יהיה עליה להיפרד ממנה. יום אחד מטילה המחנכת על הכיתה משימה חדשה – פרויקט "במה אישית", שבו על כל תלמיד להציג בפני כולם נושא הקרוב לליבו. אבישג נתקפת בחרדה גדולה, ותוהה איך תצליח להתמודד עם המטלה המפחידה.

"אבישג לא הייתה מסוגלת להשמיע קול. לא בגלל שהיא לא הבינה את השאלה, אלא בגלל הפחד המשתק הזה. הפחד שמונע ממנה לפתוח את הפה ולהוציא את המילים שכתבה החוצה. הפחד שישמעו אותה. הפחד שהיא תהפוך לבדיחת היום בבית הספר, אם תטעה בקריאת מילה או אם התשובה לא תהיה נכונה" (מתוך הספר). גם בספר זה מצליחה אורה קרופיק, סופרת הילדים והנוער האהובה, לחדור עמוק לליבם של הקוראים והקוראות, כשהיא מציגה בפניהם גיבורה בת גילם המתמודדת עם מצבים לא פשוטים, שאיתה הם יכולים להזדהות. ספריה הקודמים של אורה קרופיק יצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים" וזכו להצלחה גדולה ולשבחי הביקורת. ביניהם "חברות עם שחר", "מריה", לא כמו כולם", "החיים הפשוטים שלי", "הסוד של עלמה" ורבים אחרים.

הוצאת דני ספרים/ עורך: חגי ברקת/ איור עטיפה: נעמה להב/ 128 עמודים 2022.

ביקורותהספרים שלי   

 

 

 

 

האתר של Ora Krupik אורה קרופיק
©2017 כל הזכויות שמורות
Email
  052-334-4116
Design & Programming: Eli Argon
Using:F3 and W3css